Румуни провалили

Румуни провалили "сімейний" референдум

Укрінформ
У Румунії явка на дводенному референдумі щодо зміни 48-ї статті Конституції (заміна словосполучення "шлюб створюється як союз між двома подружжям" на синтагму "шлюб є союзом між чоловіком і жінкою") становить 18,8%.

Такі дані оприлюднило Центральне виборче бюро в неділю ввечері після закриття виборчих дільниць о 21.00, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Найактивніше голосували виборці повітів Сучава (28,79%), Димбовіца (26,8%), Бихор (26,6%), Ботошань (25,2%) і Нямц (25%). Явка в інших регіонах Румунії коливається від 3% до 20% виборців», - йдеться в повідомленні.

Згідно з румунським законодавством, для того, щоб референдум був визнаний таким, що відбувся, необхідні голоси не менше 30% виборців.

Згідно з оприлюдненою Центральним виборчим бюро інформацією, на 378-ми виборчих дільницях за межами країни за два дні проголосувало трохи менше 112 тисяч громадян. Ці показники, на думку більшості румунських експертів, навряд чи зможуть вплинути на загальні показники явки на референдумі.

Читайте також: Перший день "сімейного" референдуму в Румунії завершився рекордно низькою явкою

Як повідомляв Укрінформ, у суботу, 6 жовтня, в Румунії розпочалось голосування на дводенному референдумі, який був ініційований правлячою коаліцією на чолі з Соціал-демократичною партією.

Перші попередні результати будуть оголошені в понеділок, 8 жовтня.

На організацію і проведення референдуму з румунського бюджету витрачено близько 22 мільйонів євро.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-