Збройний конфлікт на Донбасі підтримує Росія – Курц

Збройний конфлікт на Донбасі підтримує Росія – Курц

Укрінформ
Збройний конфлікт на сході України підтримується Росією.

Про це заявив федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц на прес-конференції у Відні перед поїздкою на переговори з президентом РФ Володимиром Путіним у Санкт-Петербург, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Росія - одна з найбільших країн світу, "супердержава". І це країна, з якою є збройний конфлікт. Чи, правильніше кажучи, збройний конфлікт на сході України, який підтримується Росією. Також анексія Криму, яка суперечить міжнародному праву", - сказав він.

Федеральний канцлер підкреслив, що Австрія засуджує дії РФ, які суперечать міжнародному праву, і саме тому підтримала у червні продовження санкцій ЄС проти Росії.

"Вирішальним є те, яка позиція займається. І наша позиція є чіткою: санкції були продовжені в червні. І якби Австрія не голосувала на їх підтримку, то цих санкцій не було б. Дії Росії, які суперечать міжнародному праву, підлягають не просто засудженню, а є неприйнятними", - наголосив Курц.

Читайте також: Канцлер Австрії обговорить з Путіним Україну

Водночас він зазначив, що статус-кво не повинен залишатися таким постійно і потрібно шукати шляхи "зняття напруги" та врегулювання конфлікту на Донбасі.

"Наша мета – зняти напругу, яка існує між Європою та Росією. Ми закликаємо російську сторону припинити дії, які порушують міжнародне право, ми бажаємо покращення ситуації для людей на сході України, цей конфлікт має, врешті-решт, завершитися. І ми маємо чітку позицію на європейській арені, яка не змінюється. Водночас необхідно шукати діалог та контакти, оскільки у довгостроковій перспективі мир на нашому континенті може бути лише з Росією, а не проти Росії", - додав він.

Фото: EPA/UPG

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-