В іракському Курдистані обирають парламент

В іракському Курдистані обирають парламент

314
Ukrinform
В автономному Іракському Курдистані на півночі Іраку в неділю проходять вибори до регіонального парламенту.

Про це повідомляє DW

"На 111 депутатських місць претендують понад 700 кандидатів з 29 політичних партій і рухів. При цьому 11 місць зарезервовані для релігійних та етнічних меншин. П'ять - для туркменських кандидатів, п'ять - для християн і одне - для представника вірменської громади", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що найбільшими політичними силами є Демократична партія Курдистану (ДПК) Масуда Барзані, яка має 38 місць в поточному складі парламенту, і "Патріотичний союз Курдистану" (ПСК), у якого 18 депутатських мандатів. У головної опозиційної сили - "Руху за зміни "Горан" - 24 місця в парламенті. Очікується, що ці вибори суттєво не вплинуть на розстановку політичних сил і що ДПК і ПСК продовжать спільну роботу, яку ведуть вже майже три десятиліття.

Читайте також: Багдад зняв заборону на міжнародні авіарейси у Курдистан

Право голосу мають 3,85 мільйона виборців - жителі провінцій Дахук, Сулейманія і Ербіль

Торік відносини між Ербілем - центром Іракського Курдистану - і Багдадом загострилися у зв'язку з референдумом про незалежність регіону від Іраку. 93 відсотки курдів, які взяли участь в голосуванні, підтримали незалежність. Проти референдуму виступали Багдад, сусіди - Іран та Туреччина, США та ООН. Прем'єр-міністр Іраку наприкінці жовтня відкинув пропозицію Іракського Курдистану "заморозити" результати референдуму.

Фото: Reuters

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>