"Визнайте, що помилилися": Саудівська Аравія вимагає вибачень від Канади

"Визнайте, що помилилися": Саудівська Аравія вимагає вибачень від Канади

775
Ukrinform
Саудівська Аравія вимагає від Канади вибачень для налагодження дипломатичних відносин.

Про це заявив міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Жубейр, повідомляє CBC News.

“Ми не хочемо бути об'єктом політичного футболу у внутрішній політиці Канади. Знайдіть інший м’яч для гри. Цю проблему дуже легко вирішити. Вибачтеся й визнайте, що помилилися”, - прокоментував аль-Жубейр дипломатичний конфлікт.

Він наголосив, що Саудівська Аравія вважає неприпустимими вимоги Канади негайно звільнити арештованих. “Ви можете критикувати нас стосовно дотримання прав людини, прав жінок... інші теж роблять це і все гаразд. Можна говорити про це, але вимагати негайного звільнення? Що ми вам - бананова республіка? Чи сприйняла б це будь-яка країна? Ні! От і ми не сприйняли”, - заявив дипломат.

Водночас, міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд наголосиа, що Оттава не змінить своєї фундаментальної позиції.

“Канада завжди обстоюватиме права людини... ми відчуваємо особливе зобов’язання стосовно жінок, які борються за свої права по всьому світу”, - наголосила Фріланд.

Читайте також: Саудівська Аравія скасувала усі лікувальні програми в Канаді

Дипломатичний конфлікт між Канадою та Саудівською Аравією виник минулого місяця, коли Ер-Ріяд видворив канадського посла, заморозив комерційні операції та відкликав із Канади своїх студентів у відповідь на поширене через соцмережі звернення Оттави щодо необхідності звільнити правозахисників. “Канада глибоко занепокоєна новими арештами громадських активістів та захисників прав жінок, у тому числі Самара Бадаві, у Саудівській Аравії. Ми закликаємо саудівську владу негайно звільнити їх та інших мирних громадських активістів”, - зазначили у МЗС Канади. 

Саудівська Аравія є одним із головних торговельних партнерів Канади на Аравійському півострові. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>