Отруєння Верзілова пов'язано із загибеллю російських журналістів у ЦАР - Ходорковський

Отруєння Верзілова пов'язано із загибеллю російських журналістів у ЦАР - Ходорковський

Укрінформ
Колишній глава ЮКОСа Михайло Ходорковський вважає, що ймовірне отруєння учасника Pussy Riot і видавця "Медіазони" Петра Верзілова пов'язано із загибеллю російських журналістів у ЦАР.

Коментар розміщений на сайті МБХ-медіа.

"Петро Верзілов почав самостійне розслідування, яке привело його до тих же людей, що і нас. В день отримання звіту, як повідомили його друзі, він був отруєний. Виходячи з наявних у мене фактів, я вважаю отруєння реальним, а події взаємопов'язаними", - заявив Ходорковський, який спонсорував поїздку загиблих журналістів до Африки, а тепер веде розслідування їхньої загибелі.

За його словами, він з самого початку розумів, що розслідування буде небезпечним, а контроль за його учасниками - щільним. Саме тому відмовився від ведення розслідування з Москви і від участі в ньому Верзілова, перенісши центр всіх дій до Лондона. Проте, за словами Ходорковського, видавець "Медіазони" все одно почав самостійні пошуки вбивць.

Ходорковський підкреслив, що "ситуація гранично небезпечна", а оприлюднення даних, отриманих видавцем "Медіазони", може призвести до нових жертв.

Крім цього, глава "Открытой России" заявив, що проти одного з його співробітників, які брали участь у розслідуванні, готувалася провокація з обвинуваченням у підготовці теракту проти Володимира Путіна. Одночасно з цим у ЦАР за надзвичайно дивних обставин загинув один зі свідків у справі, ім'я якого Ходорковський не назвав.

Раніше кілька людей з оточення Верзілова, включаючи його колишній дружині Надії Толоконніковій, повідомили, що він проводив власне розслідування загибелі в Центральноафриканській республіці трьох російських журналістів - Орхана Джемаля, Олександра Расторгуєва та Кирила Радченка, - а в день термінової госпіталізації отримав від своїх джерел з ЦАР вкрай важливі відомості щодо цієї справи.

Читайте також: Верзілов мав отримати результати розслідування вбивства журналістів у ЦАР

Як повідомлялося, Петро Верзілов потрапив у реанімацію у важкому стані ввечері 11 вересня. Він почав втрачати зір, здатність говорити і пересуватися. Це відбулося незабаром після засідання суду, де розглядалася адміністративна справа відносно його цивільної дружини Вероніки Нікульшиної. 15 вересня Верзілова відправили на лікування до Берліна. Близькі активіста вважають, що його могли отруїти. До цієї версії також схиляються лікарі берлінської клініки.

Наприкінці липня у ЦАР були вбиті російські журналісти Орхан Джемаль, Олександр Расторгуєв і Кирило Радченко. Вони знімали для створеного Михайлом Ходорковським Центру управління розслідування фільм про російську "приватну військову компанію Вагнера", яку пов'язують з близьким другом президента РФ Путіна бізнесменом Євгеном Пригожиним.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-