Малайзія поскаржилася на куплені раніше російські винищувачі

Малайзія поскаржилася на куплені раніше російські винищувачі

Укрінформ
Малайзія, у якої на озброєнні перебувають закуплені російські винищувачі Су-30МКМ, поскаржилася на проблеми: відправляти їх в РФ для ремонту надто проблематично через бюрократію.

Про це повідомив малайзійському новинному порталу FMT News високопоставлений чиновник, знайомий з ситуацією в Королівських військово-повітряних силах Малайзії.

"Проблема з російськими літаками (Су-30МКМ і Міг-29Н перебувають на озброєнні ВПС Малайзії - ред.) - це російський спосіб ведення бізнесу... Вони повинні підтримувати нас упродовж деякого часу після того, як ми придбали літаки, але вони не розкривають усього. У розпал закупівель ми не були поінформовані про необхідність проведення через 10 років визначених видів робіт з технічного обслуговування, які здатні виконати тільки вони (російська сторона - ред.)", - заявив чиновник.

Читайте також: У Росії пасажирський Boeing 737 розбився під час посадки

При цьому важка і громіздка російська система закупівель та техобслуговування не йде ні в яке порівняння з американською, зазначив чиновник.

"У кінцевому підсумку це означає, що все, що було куплено в Америці, як і подальше обслуговування, було дуже надійним", - додав він.

Також співрозмовник видання зазначив, що купівля винищувачів у Росії замість аналогічних, більш дешевих і надійних літаків у США чи Європейському союзі, дуже схожа на чергову масштабну корупційну угоду.

"Проблема з придбанням військової продукції полягає в тому, що малайзійські офіційні особи не люблять купувати у США або Великобританії, оскільки з ними все знаходиться "поверх столу". Національна безпека часто використовується як привід для корупції", - пояснив він.

Читайте також: Винищувачі США перехопили біля Аляски російські ядерні бомбардувальники

У липні малайзійський міністр оборони Мохамад Сабу озвучив неприємний підсумок: тільки 4 з 28 російських винищувачів, які перебувають на озброєнні королівських ВПС, готові до польотів, тоді як решта 24 перебувають у довгостроковому ремонті. Потреба в винищувачах передбачалося закрити придбанням старих F/A-18C/D Hornet у США.

Нагадаємо: у 2007-2009 роки Малайзія за контрактом з РФ отримала 18 важких винищувачів Су-30МКМ (багатоцільовий, комерційний, малайзійський), що представляють собою розвиток серійного Су-30МКІ, що стоїть на озброєнні ВПС Індії (на який теж є чимало скарг в Індії - так, з моменту взяття його на озброєння Індія втратила в аваріях 8 літаків цього типу).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-