Шенген опиниться під загрозою без міграційного плану — прем'єр Чехії

Шенген опиниться під загрозою без міграційного плану — прем'єр Чехії

Укрінформ
Питання розподілу біженців всередині Європейського Союзу залишається чи не єдиною проблемою, за якою Берлін і Прага, як і раніше, не можуть знайти консенсусу.

Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель і прем'єр-міністр Чеської Республіки Андрей Бабіш після переговорів у Берліні в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Звичайно, тема розподілу залишається критичною. Тут є розбіжності», - констатувала Меркель.

Вона визнала, що Чехія в питанні квот від початку не підтримувала це рішення. Проте Меркель переконана, що з того часу багато змінилося, число біженців значно скоротилося, і тепер йдеться переважно про те, що робити з кораблями з біженцями, які прибули з Лівії до берегів Європи.

На думку Бабіша, квоти не є вирішенням проблеми. Що стосується розподілу суден з мігрантами, чеський прем'єр сказав, що цим Європа надсилає неправильний сигнал «мафії» контрабандистів.

Читайте також: ФБР затримало п’ятьох підозрюваних у підготовці дітей до терактів

Також прем'єр Чехії додав, що з 2015 року республіка виділила в цілому 100 млн євро на вирішення проблеми з нелегальною міграцією. В рамках угоди між Туреччиною і ЄС Прага виділила 22 млн євро. Подібні угоди корисні та потрібні і з іншими країнами, сказав глава уряду.

Крім того, прем'єр-міністр ЧР закликав до більшої дискусії щодо майбутнього Шенгенського простору: «Шенген, звичайно, дуже велике благо, але якщо ми не зможемо створити міграційний план, то Шенген опиниться під загрозою».

Це перший офіційний візит Бабіша до ФРН. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-