В Австралії запрацював новий уряд

В Австралії запрацював новий уряд

Укрінформ
В Австралії новий склад уряду на чолі з нещодавно обраним прем’єр-міністром Скоттом Моррісоном склав присягу та приступив до виконання своїх обов’язків.

Про це повідомляє інформаційний веб-ресурс news.com.

“Кожному з вас я дарую значок з австралійським прапором на лацкан. Я сам ношу його протягом багатьох років... бо він нагадує мені, кому я служу... Тепер ви всі, хто стоїть тут зі мною, повинні докласти зусиль, щоб зробити Австралію ще сильнішою”, - сказав новий очільник австралійського уряду своїм міністрам на першому засіданні кабінету в Канберрі.

Моррісон, який прийшов до влади внаслідок усунення з посади лідера правлячої Ліберальної партії і, відповідно, прем’єр-міністра Малкольма Тернбулла, назвав склад свого кабінету «урядом нового покоління».

При цьому більшість міністрів попереднього уряду зберегли свої посади. Серед них міністр внутрішніх справ Піттер Даттон, який був серед ініціаторів оголошення недовіри Тернбуллу, однак програв битву за лідерство, міністри фінансів, зв'язку та мистецтв, охорони здоров’я та генпрокурор.

Посаду міністра закордонних справ, після несподіваної відставки багаторічної очільниці зовнішньополітичного відомства та одного із найбільш успішних голів МЗС Австралії Джулі Бішоп, посіла Маріс Пейн, яка до цього була міністром оборони.

Відповідно, її посада перейшла до Крістофера Пайна, який до того був міністром оборонної промисловості, а посаду останнього отримав Стівен Чобо.

Читайте також: Міністр закордонних справ Австралії йде у відставку

Найчутливіше на сьогодні Міністерство енергетики очолив Ангус Тейлор.

Водночас перші опитування громадської думки продемонстрували критичні показники підтримки правлячої Ліберально-національної коаліції, збільшивши її відставання від опозиції до рівня 10-річного мінімуму - 33% проти 41%. Окрім того, лідер опозиції Білл Шортен вперше за 10 років отримав більше підтримки від населення у якості бажаного прем’єра, аніж чинний голова уряду. Його персональний рейтинг переважає рейтинг Скотта Моррісона 39 до 33%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-