Мексика хоче тристоронню вільну торгівлю з Канадою та США

Мексика хоче тристоронню вільну торгівлю з Канадою та США

Укрінформ
Мексика виступає за збереження тристороннього формату Північноамериканської зони вільної торгівлі з Канадою та США.

Про це під час телефонної розмови із Дональдом Трампом заявив президент Мексики Енріке Пенья Ньєто.

“Ми прагнемо, аби Канада також була включена у нашу вільну торгівлю. Я припускаю, що вони проведуть перемовини стосовно делікатних двосторонніх канадсько-американських питань”, - сказав Ньєто.

Натомість, Трамп запевнив, що перемовини з Канадою ще не розпочалися. “Стосовно Канади, то ми ще не почали. Ми воліли спершу домовитися з Мексикою і потім думати, що робити далі”, - зауважив Трамп.

Він також висунув ідею перейменувати чинну Північноамериканську угоду про вільну торгівлю (НАФТА) у двосторонню Американо-мексиканську вільну торгівлю. “Раніше цю угоду називали НАФТА. Ми називатимемо її торговельна угода між США та Мексикою. Попередня назва має багато негативних відтінків, оскільки США багато років страждали через НАФТА”, - наголосив президент США.

Читайте також: США і Мексика погодили нову торговельну угоду без Канади

Додамо, що Канада вже давно висловила бажання залишитися членом НАФТА, перемовини про перегляд умов якої тривають вже більше року, однак не була запрошена до останніх переговорів між США та Мексикою. Тепер Оттава має до кінця тижня пристати на запропоновані їй умови тристоронньої угоди, або домовлятися із кожною країною окремо про двосторонній договір.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-