За півроку в Європі на кір захворіла 41 тисяча чоловік, 37 померли - ВООЗ

За півроку в Європі на кір захворіла 41 тисяча чоловік, 37 померли - ВООЗ

Укрінформ
За перші шість місяців 2018 року в Європейському регіоні, за даними ВООЗ, вірусом кору було інфіковано понад 41 тисячу осіб, з них 37 померли.

Про це повідомляють у Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ).

“Загальна кількість інфікованих за цей період значно перевищує наведені сумарні показники за 12 місяців попереднього року в нинішньому десятилітті. У період з 2010 по 2017 рр. найвищий сумарний річний показник кількості випадків кору був зареєстрований в 2017 р. (23 927 випадків), а найнижчий - у 2016 р. (5273 випадку). Згідно зі щомісячними звітами по країнах, цього року від кору вже померли щонайменше 37 осіб", - зазначили в ВООЗ.

За словами директора Європейського регіонального бюро ВООЗ Жужанни Якаб, після того, як у 2016 р. було зареєстровано найнижча в нинішньому десятилітті кількість випадків даного захворювання, спостерігається різке збільшення захворюваності та кількості затяжних спалахів.

“Ми закликаємо всі країни негайно взятися до здійснення широкомасштабних заходів з урахуванням місцевої специфіки ситуації, спрямованих на те, щоб покласти край подальшому поширенню цієї хвороби. Хороше здоров'я всіх людей починається з імунізації", - підкреслила Якаб.

Читайте також: МОЗ починає вакцинацію від кору лікарів, студентів, військових і силовиків

У ВООЗ наголошують, що вірус кору відрізняється надзвичайно високою контагіозністю і легко поширюється серед людей, сприйнятливих до даної інфекції.

“Для запобігання спалахів необхідно забезпечити не менш ніж 95%-й щорічний охоплення двома дозами вакцини з противокоровым компонентом на рівні будь-якої спільноти, а також зробити зусилля, спрямовані на охоплення щепленнями дітей, підлітків і дорослих, які в минулому пропускали планову вакцинацію.

Хоча охоплення імунізацією двома дозами вакцини з противокоровым компонентом дітей, які підлягають імунізації, зріс у регіоні з 88% у 2016 р. до 90% у 2017 р, на місцевому рівні все ще зберігається значний різнобій показників: деякі райони повідомляють про досягнення 95%-го охоплення, тимчасом якв інших цей показник знаходиться на рівні нижче 70%", - повідомили у ВООЗ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-