Сенат США видав резолюцію на підтримку свободи преси

Сенат США видав резолюцію на підтримку свободи преси

Укрінформ
Сенат видав постанову, якою засудив "нападки на інституцію вільної преси".

Як передає Голос Америки, голосування стало відповіддю на акцію у США, в ході якої близько 350 ЗМІ виступили на захист вільної преси і проти частої критики з боку президента Трампа. Кожне з цих видань вийшло з редакційною статтею на тему підтримки свободи преси.

Постанова засвідчує, що “преса не є ворогом народу" і підтверджує "життєво важливу і незамінну роль, яку виконує вільна преса". Також у ній засуджуються "нападки на інституцію вільної преси".

Також у четвер президент США Дональд Трамп підтвердив свою відданість свободі преси.

"Я нічого не хотів би більше для нашої країни, аніж справжньої свободи преси. Факт полягає в тому, що преса може вільно писати і говорити все, що забажає, однак, багато з того, що вона говорить є НЕСПРАВЖНІМИ НОВИНАМИ, просуванням політичних програм, або просто, намаганнями зашкодити людям. ПЕРЕМОГА ЗА ЧЕСНІСТЮ!" - написав Трамп у Twitter.

Акція об'єднала як відомі видання, такі як The New York Times, так і невеличкі місцеві газети. Видання The Boston Globe, яке виступило ініціатором виступу, порівняло політику Трампа дій президента Туреччини Ердогана та президента Росії Путіна.

"Трамп не може заборонити пресі тут робити свою роботу, звичайно, але модель того, як він підбурює своїх прибічників нагадує дії авторитарних правителів 21-го сторіччя, таких як Путін, або Ердоган. Для того, щоб перекрити потік інформації, не потрібна офіційна цензура. Апологети Трампа наполягають, що він критикує лише упереджені репортажі, а не всю четверту владу. Однак, власні слова президента знову і знову свідчать наскільки цинічним і нечесним є цей аргумент", - пише видання.

"Вільна преса розбудовує основи демократії. Громадяни залежать від чесних, незалежних ЗМІ, для того, щоб отримувати точну потрібну їм інформацію про свій уряд, обраних лідерів та установи. Це настільки ж важливо для Tampa Bay і громад в усій країні, як і для Вашингтона і Times серйозно ставиться до цієї відповідальності", - йдеться в статті Tampa Bay Times.

Однак, не всі видання приєднались до акції. Так, популярне видання The Los Angeles Times вирішило утриматись від участі.

Видання пояснило, що прийняло таке рішення "не тому, що ми не вважаємо, що президент Трамп не нападає на пресу цинічно, демагогічно і несправедливо. Він так робив і ми про це неодноразово писали". Ми не хочемо створити враження, що ми отримуємо ідеї від інших, або діємо в складі групи

"Редакція вирішила не писати про цю тему саме в цей четвер через те, що ми цінуємо свою незалежність", - наголосили журналісти видання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-