В Австралії хочуть надати поліції ширший доступ до зашифрованих повідомлень

В Австралії хочуть надати поліції ширший доступ до зашифрованих повідомлень

Укрінформ
Уряд Австралії розглядає нове законодавство у сфері кібербезпеки, яке може зобов’язати міжнародних технологічних гігантів, таких як Facebook, Google і Apple, надавати правоохоронним органам доступ до зашифрованих повідомлень.

Про це повідомляє news.com.

“Мова не про намагання “зайти через задні двері”: в законодавстві чітко прописана норма, яка гарантує, що уряд не зможе послаблювати системи шифрування”, - сказав міністр з питань кібербезпеки Ангус Тейлор.

За його словами, національне законодавство має відображати стрімкі зміни у сфері захищених комунікаційних технологій.

Законопроект дасть змогу керівникам правоохоронних органів Австралії розсилати технологічним компаніям приписи, що вимагають дешифрування повідомлень.

Уряд пропонує три рівні звернень, які можуть бути спрямовані технологічним компаніям: запит про добровільну допомогу, запит, що вимагає дешифрувати повідомлення там, де це можливо, і вимога створити умови для обов’язкового дешифрування, навіть якщо на даний момент у компанії немає технічних засобів це зробити.

Читайте також: В Україні постійно фіксуються кібератаки з території РФ – поліція

“Ми вважаємо, що шифрування абсолютно необхідне для захисту австралійців. Тож нове законодавство не передбачає можливості для правоохоронних органів вимагати від компаній послабити наявні системи шифрування”, - сказав міністр, запевнивши, що уряд використовуватиме нові повноваження виключно у разі загроз.

Очікується, що відповідні законодавчі зміни стосуватимуться не лише австралійських телекомунікаційних провайдерів. Зазначається, що нововведення поширюватимуться на зовнішніх і внутрішніх постачальників послуг зв’язку, виробників пристроїв і компонентів, постачальників додатків і традиційних провайдерів послуг.

Це означає, що дешифруванню можуть бути піддані як повідомлення у месенджерах, так і облікові записи електронної пошти, а також фізичні сховища даних. Серед компаній, до яких, у разі ухвалення законопроекту, звернеться влада, - Facebook, Instagram, Reddit, Twitter, WhatsApp, Signal, Telegram.

Міністр з питань кібербезпеки Австралії також заявив, що на компанії, які відмовляться розшифрувати листування користувачів, можуть бути накладені штрафи до 10 млн дол.

Можливі нововведення викликали обурення у представників компаній та правозахисних організацій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-