Загострення між США й Туреччиною: радник Трампа зустрівся з послом із Анкари

Загострення між США й Туреччиною: радник Трампа зустрівся з послом із Анкари

Укрінформ
Радник з питань національної безпеки Джон Болтон зустрівся в понеділок з посолом Туреччини в США Сердаром Кіліком на тлі загострень, які посилились останнім часом між двома країнами, що також призвело до падіння турецької національної валюти.

Про зустріч коротко повідомила речниця Білого дому Сара Сандерс, передає власний кореспондент Укрінформу.

Як зауважила офіційний представник адміністрації, сторони "обговорили продовження утримання Туреччиною пастора Ендрю Брансона, а також стан американсько-турецьких відносин".

При цьому Сандерс уточнила, що зустріч відбулася на прохання турецької сторони.

Читайте також: Ердоган обіцяє "гідну відповідь" тим, хто економічно тисне на Туреччину

Нагадаємо: відносини між двома союзниками по НАТО - Вашингтоном і Анкарою - тривалий час перебували в напруженому стані й загострились протягом останнього місяця.

Американська сторона наполягає на безумовному звільненні пастора Ендрю Брансона, якого турецький уряд вважає пов'язаним з опозиційним лідером Фетхулахом Гюлленом та звинувачує у тероризмі. У цьому зв'язку Вашингтон запровадив обмеження проти окремих турецьких чиновників, а президент Трамп особисто заявив про підвищення удвічі тарифів на алюміній і сталь із Туреччини. Це, своєю чергою, призвело до різкого падіння турецької ліри.

Читайте також: Ердоган: США повинні повернутися у правове русло

У цьому зв'язку президент Ердоган заявив, що дії США "завдали удару" по двосторонніх відносинах і досягли тієї точки, коли відновити їх майже неможливо.

Ердоган також закликав турків продавати долари і євро, щоб врятувати турецьку ліру.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-