Засуха спричинила в Європі найбільшу за 40 років овочеву кризу

Засуха спричинила в Європі найбільшу за 40 років овочеву кризу

Укрінформ
Європа зіштовхнулась з затяжною екстремальною спекою, яка спричинила наймасштабнішу за останні 40 років кризу овочевого сектора ЄС.

Про це повідомляє Euractive.

"У зв’язку з тривалою спекотною та сухою погодою впродовж усього липня на більшій частині континенту овочі продовжують потерпати, а врожайність різко знизилася. Сьогодні ситуація для городників та виробників овочів – найсерйозніша за останні 40 років", - заявили в Європейській асоціації виробників фруктів та овочів (PROFEL).

Внаслідок спекотних погодних умов сильно постраждали Франція, Нідерланди, Німеччина, Велика Британія, Угорщина та Польща. Асоціація заявила, що найбільше постраждав сектор мороженої і консервованої продукції, у якому втрати врожаю призвели до скорочення і нерегулярних поставок свіжих овочів на переробні підприємства. Це призвело до збільшення витрат виробництва і скорочення кількості оброблюваних продуктів. Втім, в організації не повідомили про подорожчання продуктів у зв’язку з цією кризою.

Читайте також: В Іспанії через лісові пожежі евакуювали 2500 осіб

За даними PROFEL, 2018 рік є третім роком поспіль, коли овочевий сектор зіштовхується з серйозними проблемами, пов'язаними з погодою. Європу чекає значне скорочення врожаю гороху і бобів у діапазоні від 20% до 50%.

"У деяких виробничих регіонах на півдні Європи перший урожай бобів також постраждав внаслідок сильних штормів (повеней та градів)”, - повідомили в PROFEL. “Втрати врожаю цибулі складають від 15% до 50%, врожай кабачків і шпинату також постраждав. У багатьох регіонах посів шпинату, квасолі або цвітної капусти - неможливий через засуху", - додали в організації.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-