Влада РФ загубила висновок про смерть журналіста, який знімав фільм про

Влада РФ загубила висновок про смерть журналіста, який знімав фільм про "Вагнера"

2080
Укрінформ
Російська влада загубила підписаний консулом РФ в ЦАР висновок про смерть одного з творців документального фільму про ПВК "Вагнер" журналіста Орхана Джемаля.

Про це повідомляє "Эхо Москвы".

"Ехо" нагадує, раніше офіційний представник МЗС Марія Захарова сказала, що під час перевезення тіл загиблих росіян були втрачені деякі документи, і МЗС їх наразі відновлює. За словами Захарової, тіла перевозилися не російським авіаперевізником, а регулярними рейсами зарубіжної авіакомпанії.

Похорон Орхана Джемаль, Кирила Радченка та Олександра Расторгуєва пройде, за попередньою інформацією, у середу, 8 серпня. За інформацією глави прес-служби Спілки журналістів Яна Радзевича, тіла загиблих в ЦАР журналістів були доставлені до Росії 5 серпня.

Читайте також: Тіла убитих в ЦАР журналістів відправили на судово-медичну експертизу

Як повідомлялося, 31 липня стало відомо про вбивство у ЦАР російського журналіста Орхана Джемаль, оператора Кирила Радченка і режисера Олександра Расторгуєва, які знімали там документальний фільм про приватну військову компанію Вагнера. Цей фільм був спільним проектом "Центру управління розслідуваннями" (медіа-проект, запущений Михайлом Ходорковським) і Расторгуєва.

За повідомленням CNC, яке посилається на незалежного співрозмовника, обставини інциденту нагадують заздалегідь сплановане вбивство.

За інформацією Palmarescentrafrique, журналіст Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко і режисер Олександр Расторгуєв були викрадені, коли вони їхали для зйомок фільму в напрямку міста Декоа приблизно за 23 кілометри від міста Сибю. Зазначається, що вони були без охорони, мали при собі лише посвідчення преси. Також за інформацією цього джерела, перед вбивством журналістів допитували.

CNC зазначає, що журналісти перед своїм вбивством розмовляли одною мовою з нападниками. Вбивці, за даними каналу, шукали щось інше, крім грошей. Так, коли вони хотіли подивитися вміст кишені одного з медійників, той відмовився і був застрелений перед його колегами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-