Меркель і Макрон обговорили “міграційний удар”

Меркель і Макрон обговорили “міграційний удар”

1237
Ukrinform
Німеччина та Франція поділяють точку зору щодо необхідності спільної європейської відповіді на міграційні виклики.

Про це заявили канцлер ФРН Ангела Меркель та президент Франції Еммануель Макрон після засідання ради міністрів двох країн у вівторок у заміській резиденції німецького уряду Мезеберг, повідомляє Укрінформу у Німеччині.

"Нашою метою залишається європейська відповідь. Ми хочемо запобігти подальшому розколу Європи", - заявила Меркель.

Канцлер підкреслила, що вони із президентом Франції розуміють міграцію як загальний виклик і виходять з того, що боротися треба з її причинами. Меркель заявила про необхідність пошуку рішень у кризових регіонах, зокрема у Сирії, згадавши також Україну, де слід зосередитися на виконанні Мінського процесу.

За її словами, країни, які беруть на себе основний міграційний удар, мають право розраховувати на солідарність і підтримку від інших членів ЄС. Вона сказала, що отримала від Франції цілковиту підтримку у цьому питанні.

"Ми маємо скоротити нелегальну міграцію і водночас відкрити канали для міграції легальної", - зазначила Меркель.

Макрон також заявив, що "вірить у європейську відповідь на міграційний виклик". Він сказав, що сторони будуть найближчі години і дні тісно працювати щодо цієї теми, у тому числі з італійськими друзями, іспанськими, з транзитними країнами, "на європейському рівні і скоординовано". Також, за його словами, вестимуться переговори з африканськими країнами, у першу чергу із Лівією, біля берегів якої "починаються гуманітарні ризики".

Читайте також: Меркель заперечує зростання злочинності у Німеччині через мігрантів

Обидва лідери висловилися за підвищення ефективності місії Frontex, яка має налічувати до 10 тис. осіб. "Нам потрібно більше мужності та здатності захищати наші кордони", - заявив Макрон.

Фото: DPA

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-