У Нікарагуа провалилися переговори про мирне врегулювання

У Нікарагуа провалилися переговори про мирне врегулювання

683
Ukrinform
У Нікарагуа зупинилися перемовини щодо мирного врегулювання кризи після того, як представники від опозиції й медіатори від католицької церкви пішли із зустрічі.

Про це повідомляє BBC.

"Нова спроба вирішити кризу в Нікарагуа шляхом переговорів зупинилася після того, як представники опозиції й медіатори від католицької церкви пішли (із зустрічі - ред.)", - йдеться у повідомленні.

Медіатори звинуватили уряд країни у провалі переговорів через те, що вони відмовилися запрошувати представників міжнародних організацій до Нікарагуа.

Зазначається, що у п'ятницю обидві сторони переговорного процесу домовилися запросити представників, зокрема з ЄС та Комісії ООН з прав людини, для допомоги у розслідуванні смертей та насильницьких дій в країні. Однак коли опозиція попросила показати самі запрошення, представники уряду їм відмовили.

Читайте також: США засуджують розправу з демонстрантами в Нікарагуа

Як повідомлялося, масові протести у Нікарагуа розпочалися 18 квітня через плани уряду реформувати систему соціального забезпечення. Вона передбачала підвищення ставки відрахувань на соціальне страхування до 22,5% для близько 700 тисяч працівників. Ескалація насильства охопила столицю країни Манагуа та інші міста.

Нинішня хвиля протестів стала наймасштабнішою за 11 років президентства Даніеля Ортеги. Протести змусили Ортегу відкликати реформу, звільнити заарештованих, послабити тиск на ЗМІ та закликати демонстрантів до політичного діалогу. Попри поступки влади мітингувальники виступили проти репресій та закликають до перевиборів.

Фото: Euronews

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-