Країни G7 ретельніше протистоятимуть втручанням у демократичні процеси

Країни G7 ретельніше протистоятимуть втручанням у демократичні процеси

Укрінформ
Країни-члени "Великої сімки" (G7) домовилися посилити зусилля із захисту внутрішніх демократичних процесів від іноземного втручання.

Про це йдеться в ухваленому під час саміту G7 у Канаді спільному зверненні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Іноземні агенти намагаються підірвати демократичні суспільства та інститути, наші виборчі процеси, суверенітет й безпеку. Ці злочинні, багатогранні й мінливі тактики становлять серйозну стратегічну загрозу, якій ми пообіцяли протистояти разом, співпрацюючи із іншими державами, які поділяють наші демократичні цінності», - зазначається у документі.

На переконання лідерів країн G7, захист демократії «вимагатиме від нас ухвалення стратегічного підходу, який узгоджується із загальними правами людини, нашими міжнародними зобов'язаннями стосовно миру й безпеку, а також пропагує рівність».

Аби втілити цей намір у життя, держави G7 пообіцяли вжити кілька заходів, серед яких: підвищення прозорості джерел фінансування політичних партій; підтримка громадської поінформованості, медіаграмотності й критичного мислення; безпосередня співпраця із Інтернет провайдерами та соцмережами щодо зловживання інформаційними технологіями іноземними агентами; та посилення координації усередині G7.

Читайте також: Країни G7 закликали Росію припинити дестабілізувати світ

Лідери країн "Великої сімки" також вирішили створити «механізм швидкого реагування», який «посилить координацію з метою визначення та реагування на різноманітні загрози демократіям, у тому числі шляхом обміну інформацією та аналітичними даними, а також визначення можливостей для узгодженої реакції».

Як повідомляв Укрінформ, у спецдоповіді Комітету з питань науки і технологій Парламентської асамблеї НАТО Росію звинувачують у втручанні у вибори й референдуми щонайменше п'яти країн-членів Альянсу: США, Великобританії, Німеччини, Іспанії та Франції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-