Кліматологи заявили про небезпеку сповільнення тропічних ураганів

Кліматологи заявили про небезпеку сповільнення тропічних ураганів

Укрінформ
Вчені вивчили архівні дані спостережень тропічнихураганів і встановили, що підвищення середньої температури поверхні планети приблизно на півградуса зробило їх більш частими, повільними і небезпечними

Про це повідомляє DT з посиланням на Naked science.

У ході дослідження вчені з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень вивчили дані спостережень за ураганами з 1949 по 2016 рік. Виявилося, що швидкість тропічних циклонів сповільнюється у всіх регіонах Світового океану, хоча і різною мірою. Так, у Північній Атлантиці уповільнення за майже 70 останніх років становило близько 6%, а в північних областях Тихого океану — цілих 20%.

Особливо помітно це уповільнення проявляється при виході шторму на сушу: вздовж усього Тихоокеанського і Атлантичного узбережжя Північної Америки воно досягає 20-30%. Менша швидкість робить ці урагани куди більш небезпечними. Вони не можуть проникати так далеко вглиб суші, і вся міць стихії обрушується на прибережні райони, включаючи величезні маси води, що призводять до повеней, як це було у випадку "Харві".

На думку дослідників, ці зміни пов'язані з глобальним потеплінням і можуть продовжитися і в майбутньому.

Читайте також: "Юнона" розкрила таємницю блискавок на Юпітері

"Харві" став найбільш руйнівним стихійним лихом в США. В результаті урагану "Харві" в американському місті Корпус-Крісті (Техас, США) без електрики залишилися 155 тисяч осіб.

У затопленому Х'юстоні через повені вибухнув хімзавод. Компанія евакуювала працівників, а місцева влада оголосила про евакуацію людей, що живуть в радіусі 2,5 кілометрів від заводу, який виробляє органічні пероксиди. Їх використовують у виробництві пластикових смол, полістиролу, фарб та інших речовин.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-