Іран не має отримати ядерну зброю - Меркель

Іран не має отримати ядерну зброю - Меркель

Укрінформ
Берлін і Тель-Авів мають різне бачення доцільності збереження іранської ядерної угоди, але сходяться в тому, що активність Ірану в регіоні викликає занепокоєння.

Про це глави урядів ФРН та Ізраїлю заявили після переговорів у Берліні, повідомляє кореспондент Укрінформу в ФРН.

«Хоча ми і маємо різну думку в тому, щодо потрібності і доцільності угоди, ...ми, тим не менш, єдині в тому, що діяльність Ірану в регіоні викликає занепокоєння, особливо в тому, що стосується безпеки Ізраїлю», - заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Вона сказала, що Берлін підтримує бажання Ізраїлю, щоб надані ним матеріали про нібито продовження розробки Тегераном ядерної зброї були ретельно вивчені і оцінені МАГАТЕ. «Наша мета - зробити так, щоб Іран ніколи не отримав ядерну зброю», - підкреслила Меркель.

Вона також вважає за необхідне використовувати всі дипломатичні можливості і міжнародні майданчики, щоб утримувати активність Ірану під контролем, обмежити його ракетну програму ісламської республіки, її вплив у Ємені і розгортання військових сил в Сирії.

Читайте також: Іран виводить свої війська з Сирії - ЗМІ

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу зауважив, що Іран розгортає свої військові сили біля самого кордону з Ізраїлем. Він також закликав Берлін не ігнорувати того факту, що близько 80 тис. керованих іранськими командирами бійців шиїтської міліції мають дуже специфічну мету - розпочати нову релігійну війну в Сирії, що може спричинити  новий потік біженців.

За словами Нетаньягу, «найбільшим викликом, що стоїть сьогодні перед цивілізованим світом, є, без сумніву, загроза войовничої ісламської держави, яка веде себе агресивно, намагається розробляти ядерний арсенал», він вказав при цьому на Іран. Він нагадав, що керівництво держави напередодні назвало Ізраїль «раковою пухлиною», заявивши, що мета Ірану - знищити Ізраїль, для чого, в тому числі, розробляє ядерну зброю.

«Ми знаємо це», - запевнив Нетаньягу, додавши, що більшим обсягом інформації він поділився з німецьким урядом та експертами.

Нетаньягу закликав продовжувати і посилювати санкції проти Ірану, який, за його словами, є спонсором міжнародного тероризму.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-