Іран дає Європі два місяці на порятунок ядерної угоди

Іран дає Європі два місяці на порятунок ядерної угоди

Укрінформ
Після виходу США з ядерної угоди Іран має намір в ультимативній формі вимагати від європейських учасників гарантій збереження угоди.

Про це заявив заступник глави іранського МЗС Аббас Аракчі, повідомляє DW, посилаючись на інформацію агентства AFP, поширену в неділю, 13 травня.

У європейських країн є термін від 45 до 60 днів, щоб надати необхідні гарантії щодо захисту інтересів Ірану і компенсації збитків, завданих виходом США з угоди, заявив Аракчі. За словами заступника голови МЗС, якщо європейські учасники угоди не нададуть у відведений строк необхідних гарантій, Іран повинен буде прийняти "вимушені рішення".

Як повідомлялося раніше, президент США Дональд Трамп 8 травня оголосив про вихід з угоди, яку було укладено з Іраном США, Росією, Китаєм, Великобританією, Францією і Німеччиною у 2015 році і яка передбачає виконання Тегераном ряду кроків, спрямованих на обмеження своєї ядерної програми в обмін на скасування санкцій. Трамп звинуватив Іран у пособництві тероризму і прагненні продовжувати розробку ядерної зброї. Після виходу з угоди США розширили санкції проти Ірану.

Читайте також: Президент Ірану розповів, про що сигналізує вихід США з ядерної угоди

У Німеччині рішення Трампа називають "суперкатастрофою". Країна є одним з найважливіших торговельно-економічних партнерів Тегерана в Євросоюзі, при цьому розширення американських санкцій може торкнутися німецьких фірм, які працюють в Ірані.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-