Макрон отримає премію Карла Великого в Ахені

Макрон отримає премію Карла Великого в Ахені

Фото
Укрінформ
Французький президент став 60-м лауреатом престижної європейської премії за свою «пристрасну відданість ідеї європейської єдності і рішучу боротьбу проти всіх форм націоналізму та ізоляціонізму, спрямовану на подолання європейської кризи».

Вручення премії за традицією відбудеться в місті Ахені 10 травня, повідомляє кореспондент Укрінформу в ФРН.

З промовою на урочистій церемонії виступить канцлер ФРН Ангела Меркель, яка й сама була удостоєна цієї нагороди, в 2008 році. Це прикметно, оскільки зазвичай цю функцію виконував федеральний президент. Однак німецького канцлера з французьким президентом пов'язують і майбутні плани реформування ЄС, і дружба.

Макрон отримає премію Карла Великого в Ахені/Фото: Ольга Танасійчук, Укрінформ

Усього в Коронаційному залі історичної будівлі міської ратуші Ахена будуть у цей день присутні 8 колишніх лауреатів премії та кілька лідерів держав, у тому числі Президент України Петро Порошенко.

З 1950 року міжнародної премії удостоювалися король Іспанії Хуан Карлос I і нідерландська королева Беатрікс; папи Іван Павло II і Франциск; Конрад Аденауер, Вінстон Черчілль, Джордж Маршалл, Роберт Шуман, Генрі Кіссінджер, Вацлав Гавел, Білл Клінтон, Валері Жискар д'Естен, Даля Грибаускайте, Франсуа Міттеран, Гельмут Коль, Хав'єр Солана, Дональд Туск, Жан-Клод Юнкер, Мартін Шульц.... Однак, не тільки видатні політики і громадські діячі удостоювалися цієї премії: у 2002 лауреатом стала «валюта євро», в 1986 році – народ Люксембургу, в 1969 - Європейська комісія.

Читайте також: Макрон: Якщо ми не реформуємо ЄС, ми не зможемо зберегти єврозону

Названа премія на честь Карла Великого, засновника Франкської імперії та фактичного засновника Священної Римської імперії, який правив державою з Ахена.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-