Аварія на шахті в Польщі: шукають ще трьох гірників

Аварія на шахті в Польщі: шукають ще трьох гірників

1056
Ukrinform
На шахті "Зофіювка" на півдні Польщі продовжується рятувальна операція з виявлення трьох шахтарів після аварії в результаті підземних поштовхів. 

Пошукова операція ускладнена високою концентрацією метану та нестачею кисню, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Як поінформував у понеділок вранці голова Ястжембської вугільної компанії, до складу якої входить шахта, Даніель Озон, пошуки зниклих шахтарів у районах завалів відбуватимуться за допомогою спеціального обладнання, зокрема відеоендоскопів. Завдяки цьому, можна буде прочісувати район на 15 метрів уперед. 

За словами голови компанії, рятувальна операція триває одночасно з двох напрямків у шахті. Рівень метану під землею в районі аварії залишається досить високим. Відтак рятувальники змушені переривати роботу, коли його концентрація стає небезпечною. У понеділок розпочинається новий етап рятувальної операції, до району аварії підведено кисень по трубах, що спрощує роботу рятувальним бригадам. 

Читайте також: Аварія на шахті в Польщі: на поверхню підняли двох із семи гірників

Заступник міністра енергетики Польщі Гжегож Тобішовський повідомив, що шахта "Зофіювка" 7 травня не працюватиме, оскільки пріоритетом є рятувальна операція. 

Як інформувалося, підземні поштовхи потужністю 3,5 бала за шкалою Ріхтера в районі шахти сталися в суботу приблизно о 12.00 (за київським часом) на глибині 900 метрів. Більшість гірників самостійно піднялася на поверхню, окрім семи, яких почали шукати після аварії. Двох із них виявлено і витягнуто на поверхню доволі швидко. Їх життю не загрожує небезпека. У неділю виявлено і витягнуто на поверхню тіла двох інших шахтарів.

У рятувальній операції в неділю одночасно брали участь близько 100 рятувальників. 

У суботу та неділю на шахті побували глава польського уряду Матеуш Моравецький та президент Польщі Анджей Дуда. Вони відвідали постраждалих шахтарів у шпиталі, зустрілися з родинами гірників, які загинули та зникли безвісти, та пообіцяли надати необхідну допомогу. 

Сьогодні місцева прокуратура прийме рішення про відкриття кримінальної справи щодо аварії на шахті. 

З початку цього року на польських шахтах загинуло вже восьмеро шахтарів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-