Румунії затримали серба, майже 30 років розшукуваного за обвинуваченням у геноциді

Румунії затримали серба, майже 30 років розшукуваного за обвинуваченням у геноциді

Укрінформ
Співробітники Прикордонної поліції румунського міста Галац затримали громадянина Сербії, оголошеного в міжнародний розшук за обвинуваченням у геноциді проти мирного населення.

Про це поінформували в прес-службі Прикордонної поліції Румунії, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«На контрольно-пропускному пункті в порту міста Галац при перевірці документів одного з членів екіпажу річкового судна, громадянина Сербії Стевана Будака, прикордонники з'ясували, що цей громадянин оголошений Інтерполом в міжнародний розшук за звинуваченням у геноциді проти мирних громадян. Злочини були скоєні у вересні – грудні 1991 року на території Хорватії», - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Вже дев'ять американських штатів визнали Голодомор в Україні геноцидом

Пізніше з'ясувалося, що європейськими судовими інстанціями був виписаний ордер на арешт громадянина Будака.

Відповідно до румунського законодавства, Стевана Будака повинні екстрадувати в Хорватію, де були скоєні злочини.

Як відомо, у 1991-1995 роках відбувався військовий конфлікт на території колишньої Соціалістичної Республіки Хорватії, викликаний виходом Хорватії зі складу Югославії. В ході бойових дій багато міст і сіл сильно постраждали і були зруйновані. Загальне число загиблих в ході цієї війни перевищує 20 000. Конфлікт супроводжувався взаємними етнічними чистками сербського і хорватського населення. Сотні тисяч хорватських біженців були вигнані з територій, контрольованих сербами в 1991-1992 роках.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-