У Лівані вперше за дев'ять років обирають парламент

У Лівані вперше за дев'ять років обирають парламент

Укрінформ
У Лівані вперше за дев'ять років обирають парламент. Політичні еліти в країні не змінювалися з часів закінчення громадянської війни 1975-1990 років.

Про це повідомляє DW.

"У Лівані в неділю, 6 травня, проходять парламентські вибори - перші за останні дев'ять років. Їх проводять за новою пропорційною системою, ухваленою після тривалих суперечок і пошуків компромісів. Згідно з цією системою депутатські мандати розподіляються між списками кандидатів пропорційно голосам, поданим за відповідні списки. У Лівані сподіваються, що це дозволить вдихнути нове життя в політичні структури, де еліти не змінювалися з часів закінчення громадянської війни 1975-1990 років", - наголошується в повідомленні.

Великі сподывання на нинішні вибори покладають незалежні сили, що прагнуть пройти до парламенту. Хороші шанси мають кандидати ісламського руху "Хезболлах", який США і низка інших країн вважають терористичною організацією. Представники "Хезболлах" вперше пройшли до ліванського парламенту у 1990-х роках. Більшість місць у ліванському законодавчому органі нині належить "Руху майбутнього" на чолі з прем'єр-міністром Саадом Харірі.

Читайте також: Канада виділила майже $20 млн гумдопомоги Сирії та Лівану

Ліван вважається дуже нестабільною державою через проживання на її території представників численних народностей і релігійних громад, впливу іноземних держав і наявності величезного числа біженців. Вищі державні посади в країні розподіляються за релігійною приналежністю: президент має бути християнином-маронітом, прем'єр-міністр - сунітом, а голова парламенту - шиїтом. 128 парламентських мандатів розподіляються строго за аналогічним принципом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-