Вбивство на субмарині: експерт не знайшла чадного газу на

Вбивство на субмарині: експерт не знайшла чадного газу на "Наутілусі"

Укрінформ
Провідний данський експерт з підводних човнів Дітте Дареборг заявила, що на субмарині "Наутілус" не виявлено залишків токсичних випарів, від яких могла б загинути журналістка Кім Валль.

Про це повідомляє AFP.

"Ми не знайшли нічого. Ні CO (монооксид вуглецю), ні СО2 (двоокис вуглецю), ні NOx (оксид азоту). Вони мали бути, якщо б двигун працював в окисі вуглецю", - сказала Дареборг, яка першою оглядала "Наутілус" 11 серпня 2017 року.

Як зазначається, під час судового засідання у Копенгагені на початку березня винахідника човна Петер Мадсен заявив, що журналістка померла від отруєння чадним газом, коли судно заповнили токсичні вихлопні гази. Утім, він визнав, що розчленував тіло Валль та викинув його частини у море.

Адвокат Мадсена поставила під сумнів релевантність експертизи Дареборг стосовно малих приватних підводних човнів. вказавши, що аналізи повітряних фільтрів "Наутілуса" не проводилися.

Як повідомлялося, 30-річну Кім Валль востаннє бачили 10 серпня 2017 року, коли вона сідала на побудований Мадсеном підводний човен.

Читайте також: Вбивство на субмарині: капітану “Наутілуса” загрожує довічний термін

Спочатку винахідник заявляв, що висадив Валль, після чого на його підводному човні сталася аварія і субмарина затонула, але йому вдалося врятуватися. Згодом інженер змінив свідчення, заявивши, що журналістка загинула внаслідок аварії на підводному човні і він поховав її тіло в морі. Утім, характер пошкоджень підводного човна дозволяв зробити висновок, що затопили його спеціально.

Було організовано пошуки, і незабаром знайшли обезголовлений жіночий торс, який винесло на берег. Аналіз ДНК встановив, що останки належать зниклій журналістці.

Мадсену пред'явлено обвинувачення в умисному вбивстві Кім Валль.

Фото: AFP, Peter THOMPSON

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-