ООН попередила про глобальну нестачу чистої води

ООН попередила про глобальну нестачу чистої води

Укрінформ
Водойми планети стають дедалі забрудненіші, і вже за 30 років погіршена якість води може загрожувати небезпекою для 5 млрд. людей на планеті.

Такі прогнози представили автори Доповіді ООН на Всесвітньому форумі з водних ресурсів, передає Центр новин ООН.

"Ми повинні опанувати нові підходи до використання водних ресурсів, щоб впоратися з проблемами, пов'язаними із зростанням населення і зміною клімату, - заявила, представляючи доповідь у Бразилії, Генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азуле. – Якщо не вжити заходів, то до 2050 року близько п'яти мільярдів людей житимуть у регіонах, які погано забезпечені водою".

Читайте також: У світі близько 3,6 мільярда людей живуть у регіонах, де є ризик нестачі води - ООН

Автори доповіді пропонують не обмежуватися будівництвом очисних споруд і зрошувальних каналів, а використовувати екологічно чисті проекти для вирішення проблем управління водними ресурсами. Йдеться, зокрема, про збільшення площі лісових насаджень, поліпшення якості ґрунту та використання дощової води.

Така практика вже довела свою ефективність 1986 року, після найсильнішої посухи в Індії. Там місцеві НУО вжили заходи з регенерації ґрунту та відновлення лісів. У результаті рівень підземних вод піднявся на кілька метрів, а сільськогосподарські угіддя отримали довгоочікувану вологу.

Читайте також: На заході України рятують лелек від холоду і голоду

"Зелені" проекти також ефективні в умовах міста. Сади на дахах, вкриті лісовою рослинністю стіни, резервуари для дощової води та її рециркуляція з успіхом застосовуються в різних країнах світу.

Важливу роль в екосистемах відіграють також водно-болотні угіддя. Вони покривають лише 2,6 відсотка поверхні планети, проте служать фільтром для токсичних відходів промисловості та пестицидів.

Всесвітній форум з водних ресурсів – наймасштабніший у світі захід, присвячений проблемам, пов'язаним з водою. Очікується, що в нинішньому форумі візьмуть участь близько 40 тисяч осіб, у тому числі глави держав і урядів, а також мери сотень міст світу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-