Мітинг пам'яті Бориса Нємцова пройшов у Берліні

Мітинг пам'яті Бориса Нємцова пройшов у Берліні

Фото
1298
Укрінформ
"За вашу і нашу свободу! Борись!" - гасло акції в пам'ять про вбитого російського опозиційного політика Бориса Нємцова, яка відбулася в неділю у центрі Берліна.

Мета акції - висловити солідарність у боротьбі за свободу і демократію, вшанувати пам'ять тих, кого вже немає, а також висловити підтримку Україні та засудити дії Росії у Сирії.

"Є речі, які очевидні. Мені дуже соромно, що Росія так поводиться по відношенню до України, до громадян України, до території України", - заявила кореспондентові Укрінформу російська журналістка і правозахисниця Ольга Романова.

Вона переконана, що російський народ "і пошитий у дурні, і розбещений, і ошуканий". Те, що багато хто підтримує анексію, війну, диктатуру, засновниця правозахисної організації "Русь сидящая" пояснює, передусім, результатом держпропаганди і злості. Але не лише: крім того, вважає правозахисниця, багато в чому це викликано "також певною заздрістю до сусіда, який намагається вирватися, нехай навіть не все виходить".

 Романова наголосила, що убитий просто біля Кремля Борис Нємцов багато років боровся за свободу, за демократію; за те, щоб Україна була вільною, щоб Росія була вільною. "Якщо у України вийде, то і  в нас вийде. Якщо ми зможемо зупинити війну, якщо ми зможемо врятувати людей, які зараз в полоні в Росії, то хоча б трохи вийде у нас у всіх стати хоча б трохи ближчими одне до одного і протистояти тому, що зробило нас ворогами, розвело нас по різні боки воєнних дій. Це має припинитися! Україна має бути вільною демократичною країною, Росія повинна вивести свої війська, війська Путіна з української території. Крим - українська територія!", - заявила активістка, яка вимушена через переслідування у себе на батьківщині зараз жити в Берліні.

Мітинг пам'яті Бориса Нємцова пройшов у Берліні / Фото: Танасійчук Ольга, Укрінформ

 Учасники мітингу перед Бранденбурзькими воротами скандували: "Руки геть від України!", "Руки геть від Сирії!", "Росія без Путіна!". Кілька десятків людей тримали плакати, прапори Росії, України, кримськотатарський, Сирії.

 Організатори нагадали, що у 2018 році виповнюється: 3 роки з дня вбивства Бориса Нємцова - ключової постаті російської опозиції; 3 роки з дня початку варварських бомбардувань Сирії; 4 роки з дня окупації Криму і початку конфлікту на сході Україні; 10 років з дня вторгнення в Грузію і її поділу; 17 років з дня початку другої Чеченської війни, а також те, що 18 років при владі незмінно перебуває Володимир Путін, який 18 березня 2018 може бути перепризначений на наступний термін. І всі ці 18 років в РФ порушуються права людини, а опоненти і критики режиму переслідуються або фізично усуваються.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-