В Афганістані за рік загинули майже 3,5 тисячі цивільних - ООН

В Афганістані за рік загинули майже 3,5 тисячі цивільних - ООН

1356
Ukrinform
За 2017 рік в Афганістані загинули або зазнали поранень у результаті насильницьких дій більш як 10 тисяч мирних жителів. 

Про це заявили в ООН, повідомляє Reuters

«Минулого року більш як 10 тисяч афганських мирних жителів були убиті або поранені в результаті насильницьких дій», - йдеться у повідомленні. 

Загальна кількість постраждалих цивільних осіб у 2017 році становила 3438 убитих і 7015 поранених, що на 9% менше, ніж у попередньому році. Однак цифри свідчать про велику кількість жертв, спричинених військовими бомбардуваннями. 

«Напади, в яких антиурядові елементи спеціально націлювалися на цивільних осіб, становлять 27% від загальної кількості жертв серед цивільного населення», - йдеться у заяві ООН. 

Дві третини усіх загиблих минулого року померли в результаті атак антиурядових сил. «Талібан» несе відповідальність за 42% загиблих, «Ісламська держава» - 10% і ще 13% цивільних загинули в результаті нападів невизначених антиурядових елементів. 

Читайте також: В результаті нападу на військову базу в Кабулі загинули щонайменше 9 осіб

Як наголошують в ООН, кількість дітей-жертв - 861 убитих і 2318 поранених - у 2017 році на 10% нижче, ніж у попередньому.

Як повідомляв Укрінформ, влада США розглядає питання про відправлення ще близько тисячі військовослужбовок цієї весни в Афганістан. Повідомляється, що ініціатива, яка вже підтримана військовим керівництвом штабу армії ЗС США, покликана активізувати боротьбу проти талібів.

Фото: АА

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-