Греція та Македонія продовжать переговори щодо назви під егідою ООН

Греція та Македонія продовжать переговори щодо назви під егідою ООН

Заява
553
Ukrinform
Міністри закордонних справ Греції та Македонії оприлюднили спільну заяву, згідно з якою вони зобов'язуються продовжити переговори, спрямовані на врегулювання давнього спору щодо назви Колишньої Югославської Республіки Македонія.

Про це повідомляє Ekathimerini.

"Після конструктивної зустрічі в рамках зусиль, щоб знайти взаємоприйнятне рішення щодо назви (Македонії - ред.), міністри закордонних справ домовилися продовжувати свої зусилля під егідою ООН", - йдеться у заяві, опублікованій після переговорів між главою МЗС Греції Нікосом Котзіасом, його македонським колегою Ніколою Дімітровим та посередником з ООН Метью Німецом у Відні.

Читайте також: Спірна “Македонія”: у Туреччині теж висловились через поділ назви

Як зазначається, грецька сторона хоче продовження переговорів зі Скоп'є, щоб дві країни змогли узгодити текст угоди щодо врегулювання спору.

Очікується, що представники відомств двох країн зустрінуться в рамках неформальної зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС в столиці Болгарії Софії 15 та 16 лютого.

Як відомо, спір між Грецією і Македонією щодо назви останньої триває з часів розпаду Югославії. На вимогу Афін Македонія була прийнята до ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ), оскільки таку саму назву має одна з грецьких провінцій - історичний регіон Македонія, що межує з однойменною республікою.

Після перейменування македонський прем'єр-міністр Зоран Заєв сподівається завершити спір із Грецією, через який блокується вступ країни в НАТО та ЄС.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-