США назвали кризу на Мальдівах підривом Конституції та верховенства права

США назвали кризу на Мальдівах підривом Конституції та верховенства права

Укрінформ
Сполучені Штати висловили "занепокоєння й розчарування" у зв'язку з повідомленнями про те, що президент Мальдівської Республіки Абдулла Ямін проголосив надзвичайний стан всупереч основному закону країни.

Про це йдеться в офіційній заяві речниці Державного департаменту США Хезер Науерт, поширеній у понеділок, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Це (оголошення надзвичайного стану – ред.) дає широкі повноваження силам безпеки для арешту та затримання підозрюваних, забороняє публічні збори, накладає обмеження на пересування та призупиняє дію окремих частин Мальдівської Конституції", - підкреслили в Держдепі.

Читайте також: На Мальдівах вимагають імпічменту президента, парламент оточила армія

У Вашингтоні прямим текстом заявили, що президент, армія та поліція "не підкорилися законному рішенню Верховного суду всупереч Конституції та верховенству права".

Попри те, що Ямін був обраний в 2013 році за підтримки широкої коаліції, він послідовно відмежовувався від своєї коаліції, ув'язнював й висилав усіх більш-менш значимих опозиційних політиків, підкреслили в Держдепі. Крім того, Ямін позбавляв обраних депутатів парламенту права представляти своїх виборців, змінював закони, щоб підірвати права людини, особливо свободу висловлення думок.

Читайте також: На Мальдівах ввели режим надзвичайного стану

Президент Ямін також робив все, аби послабити інститути влади шляхом звільнення посадовців, які відмовлялися виконувати його накази, що суперечили законодавству та конституції країни.

"Сполучені Штати закликають президента Яміна, армію та поліцію дотриматись верховенства права, виконати рішення Верховного суду та постанови Кримінального суду, забезпечити повне й належне функціонування парламенту та відновити конституційно гарантовані права народу й інституцій Мальдівських островів", - наголосили в Державному департаменті США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-