Бухарест хоче до кінця року об'єднати ГТС Румунії та Молдови

Бухарест хоче до кінця року об'єднати ГТС Румунії та Молдови

Укрінформ
Посол Румунії у Молдові Даніель Іоніце вважає реальним завершення будівництва магістрального газопроводу "Унгени-Кишинів" до кінця 2018 року. 

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Молдові.

"У разі, якщо румунська компанія Transgaz виграє тендер і придбає акції компанії Vestmoldtransgaz (компанію було засновано для будівництва газопроводу "Унгени-Кишинів"), вона відразу ж займеться будівництвом газопроводу. На мій погляд, цілком реально завершити будівництво до кінця нинішнього року", - зазначив посол.

На думку дипломата, після будівництва газопроводу Молдова у 2019 році зможе укласти на вигідніших для себе умовах новий контракт з російським Газпромом.

"Це стратегічний проект, який покликаний не лише забезпечити енергетичну безпеку Молдови, а й об'єднати газотранспортні системи двох країн, - Румунії та Молдови", - підсумував Іоніце.

Читайте також: Молдавсько-румунський газопровід «Ясси-Кишинів» запрацює в 2018 році

Як повідомлялося, магістральний газопровід "Унгени-Кишинів" протяжністю близько 120 км стане продовженням побудованого раніше молдавсько-румунського газопроводу "Унгени-Ясси". Попередня вартість проекту - близько 105 мільйонів євро. Частину коштів на будівництво газопроводу (41 мільйон євро) виділяє Європейський банк реконструкції та розвитку, а ще 10 мільйонів євро у вигляді гранту надає Єврокомісія. Інші кошти виділяються урядом Молдови і румунським інвестором.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-