Меркель у Давосі застерегла від протекціонізму та

Меркель у Давосі застерегла від протекціонізму та "отрути для суспільства"

Укрінформ
Європа має більше покладатися сама на свої власні сили, в тому числі у вирішенні глобальних конфліктів.

Про це говорила канцлер ФРН Ангела Меркель, виступаючи на Світовому економічному форумі в Давосі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми повинні більше взяти свою долю у свої власні руки", - заявила Меркель, натякнувши на те, що занадто довго Європа покладалася багато в чому на США.

Така самостійність, на її думку, необхідна саме в часи, коли значна частина глобальних конфліктів відбувається на порозі Європи. Для того, щоб достойно бути в змозі діяти сильніше щодо таких великих держав, як США, Китай, Індія та Росія, необхідна загальна європейська зовнішня політика, підкреслила канцлер. Це стосується також спільного захисту зовнішніх кордонів ЄС.

Більша згуртованість всередині ЄС та посилення економічної міцності потрібні також заради того, щоби витримувати в умовах жорсткої конкуренції на світових ринках. Водночас Меркель застерегла від протекціонізму. "З часів Римської імперії та Китайської стіни ми знаємо, що ізоляціонізм не обіцяє безпеки", - сказала голова уряду ФРН. За її словами, в кінцевому рахунку, найбільш успішною є співпраця між країнами для вирішення проблем.

Читайте також: Лагард закликає Європу змінити фінансову політику заради молоді

Згадала політик і правий популізм, який набирає обертів у багатьох країнах, у тому числі Німеччині; вона назвала його "отрутою для суспільства".

Меркель також запевнила, що при тому, що на спільні проблеми треба шукати спільні відповіді, Німеччина прагне бути країною, "яка і в майбутньому хоче вносити свій внесок у вирішення світових проблем".

Фото: weforum.org / Ciaran McCrickard

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-