Росію можуть виключити з Ради Європи вже цьогоріч

Росію можуть виключити з Ради Європи вже цьогоріч

Укрінформ
Росія може покинути Раду Європи вже цьогоріч, якщо не буде надалі вносити обов’язкові фінансові внески, що передбачено регламентом організації.

Про це в кулуарах зимової сесії ПАРЄ розповів віце-президент Асамблеї, представник української делегації Володимир Ар’єв, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Є регламент два роки, і потім розглядається питання про виключення країни. Виходить, що це вже може статися наприкінці цього року", - сказав Ар’єв.

"Цього, звісно, тут ніхто не хоче, і кампанія йде за те, щоб не допустити виходу Росії. Але в такому випадку можна сказати, що тут борються не за цінності, а за гроші. Це розчаровує в Асамблеї найбільше", - додав він.

Парламентарій також вказав, що у РЄ є і ті, хто вважає, що слід боротися не за те, щоб РФ внесла оплату, а скоротити витрати.

Ар’єв повідомив, що вчора закликав нового президента ПАРЄ Мікеле Ніколетті "зробити все, щоб змінами правил і процедур Асамблея не "відрізала собі руки", як того прагне генеральний секретар".

На його переконання, якщо у РЄ буде внесено зміни до процедури і правил, чого добивається Росія для повернення до ПАРЄ, це підірве основні принципи, за якими діє РЄ.

Читайте також: Росія знову відмовляється платити внески до Ради Європи - ЗМІ

"Те, що відбувається, - Асамблея відходить від своїх власних принципів і втрачає свій авторитет і вагу... Якщо ці правила будуть ухвалені, то моніторингова процедура нівелюється, і будь-які порушення членами РЄ будь-яких принципів будуть залишатися безкарними", - сказав Ар’єв.

Він також запевнив, що українська делегація протидіятиме внесенню змін.

"Ми будемо боротися проти цього, оскільки зміни до регламенту - це абсолютний нонсенс. Це коли порушника всіх фундаментальних цінностей РЄ змушує не виправляти свої порушення, а робить непорушником.  ...Група людей прагне обміняти цінності на оплату внесків", - сказав віце-президент ПАРЄ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-