Демократія у світі переживає найбільшу кризу за десятиріччя - Freedom House

Демократія у світі переживає найбільшу кризу за десятиріччя - Freedom House

Доповідь
3185
Ukrinform
Політичні права та громадянські свободи в усьому світі у 2017 році погіршилися до найнижчого рівня за десятиріччя.

Про це йдеться у новій доповіді Freedom House "Свобода у світі 2018: криза демократії".

"У 2017 році демократія зіткнулася з найбільш серйозною кризою протягом десятиліть, оскільки її основні принципи, включно з гарантіями вільних і чесних виборів, прав меншин, свободи преси та верховенства права, перебувають під тиском у всьому світі", - йдеться у доповіді.

Так, зазначається, що Сполучені Штати у 2017 році "відступили" від своєї історичної відданості та традиційної ролі просування та підтримки демократії, а Росія та Китай є однодумцями в ідентифікації демократії як загрози своїм режимам.

На думку дослідників, у США "скорочення" демократії сталося через свідчення про російське втручання у вибори 2016 року. Водночас преса та судова система залишаються досить стійкими, незважаючи на заяви та дії з боку адміністрації Дональда Трампа.

Читайте також: Дезінформація в соцмережах вже вплинула на вибори в 18 країнах - Freedom House

У доповіді йдеться, що Росія Володимира Путіна проводить кампанії з дезінформації перед виборами у різних країнах, а її головна мета – підривати демократичні держави та руйнувати інституції, які об'єднують держави.

Автори дослідження дійшли висновку, що із загальної кількості досліджених країн лише 45 відсотків можуть вважатися вільними, 30 відсотків визнані частково вільними і 25 відсотків - не вільними.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>