Канцлер Австрії висловився за перегляд політики ЄС щодо нелегальної міграції

Канцлер Австрії висловився за перегляд політики ЄС щодо нелегальної міграції

916
Ukrinform
Новий федеральний канцлер Австрії Себастьян Курц вважає помилковим розподіл біженців за країнами ЄС відповідно до фіксованих квот.

Про це він заявив в інтерв'ю виданню Bild am Sonntag, повідомляє DW.

"Змушуючи держави приймати біженців, Європа не просувається вперед... Якщо ми продовжимо йти цим шляхом, розкол в ЄС тільки посилиться. Країни-члени Євросоюзу повинні самі вирішити, чи будуть вони приймати цих людей, і якщо так, то скільки", - сказав політик.

При цьому він зазначив, що мігранти прагнуть, головним чином, "до Німеччини, Австрії і Швеції", але не, наприклад, до "Болгарії або Угорщини".

Скоригувати політику ЄС в цій сфері Курц пропонує, зробивши акцент на підтримку країн-постачальників мігрантів і держав, які з ними межують. Якщо ж такий крок не буде можливим, то Брюссель повинен забезпечити "зони безпеки" недалеко від конфліктних регіонів, у тому числі і шляхом застосування військових засобів. Нелегальній міграції має бути покладено кінець, резюмував Курц.

Читайте також: Угорщина блокуватиме будь-які спроби ЄС накласти санкції на Польщу - Орбан

Як відомо, в 2015 році Брюссель схвалив рішення розподілити по державах ЄС до 120 тисяч нелегальних мігрантів, що знаходилися головним чином на території Греції і Італії.

У червні 2017 року проти рівномірного розподілу міграційного навантаження в ЄС висловилася також Чехія, яка раніше заявляла про готовність виконати вимоги Брюсселю. Разом з Прагою в програмі щодо розподілу відмовляються брати участь Угорщина, Румунія, Польща та Словаччина.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-