Додон відмовився призначати нових міністрів і віце-прем'єрів Молдови

Додон відмовився призначати нових міністрів і віце-прем'єрів Молдови

Укрінформ
Президент Молдови Ігор Додон відхилив запропоновані прем'єр-міністром Павлом Філіппом нові кандидатури на посаді міністрів і віце-прем'єрів.

Про це президент написав на своїй сторінці у Facebook.

"Відхилив запропоновані кандидатури міністрів. Згідно з законом про уряд, зміни в уряді повинні здійснюватися парламентом. Більшість запропонованих кандидатів вже довела свою непослідовність, відсутність професіоналізму і гідний жалю опортунізм", - написав президент.

На думку Додона, окремі кандидати на міністерські посади були причетні до розкрадання більш як мільярда доларів з банківської системи Молдови.

Напередодні в уряді Молдови були проведені істотні кадрові перестановки: призначено двох нових віце-прем'єрів і 5 міністрів, проте президент Ігор Додон заявив, що не підписуватиме указ про нові призначення.

Голова парламенту Молдови Андріан Канду вважає, що парламент має право звернутися до Конституційного суду (КС) за відповідними роз'ясненнями, якщо президент Ігор Додон відмовиться підписувати указ про нові призначення в уряді під керівництвом Павла Філіппа.

Читайте також: Додон ризикує бути повторно "тимчасово відстороненим"

Раніше при аналогічній ситуації, коли Ігор Додон повторно відмовився підписувати указ про призначення міністра оборони Еуджена Стурзи, КС тимчасово усунув Ігоря Додона з посади, а указ про призначення міністра підписав спікер парламенту Андріан Канду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-