Трамп визнав Росію противником у новій стратегії нацбезпеки США

Трамп визнав Росію противником у новій стратегії нацбезпеки США

Укрінформ
Президент США Дональд Трамп офіційно представив нову Стратегію національної безпеки США, у якій зазначив, що Америка вступає в нову еру протистояння, визначив Росію і Китай противниками та наголосив на необхідності побудови з ними партнерства.

З відповідною заявою він виступив у понеділок в Білому домі, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Ми представляємо світу нашу нову стратегію безпеки. Цей документ розроблявся під моїм керівництвом понад рік, і був затверджений усім моїм кабінетом. Наша нова стратегія базується на принципі реалізму, керується нашими життєво важливими національними інтересами та має коріння у наших вічних цінностях", - заявив глава Білого дому.

Трамп підкреслив, що ця стратегія "хочете ви того чи ні, визнає, що ми входимо в нову еру суперництва". Він підкреслив, що США і союзникам загрожують злочинні режими, міжнародні терористичні організації, транснаціональні кримінальні мережі та всі, хто поширює насильство і зло по всьому світу.

Читайте також: У Кремлі розповіли, чим ЦРУ допомогло Росії

"Ми також стикаємося із суперниками - Росією та Китаєм, які прагнуть кинути виклик американському впливу, нашим цінностям і добробуту. Ми будемо намагатися збудувати тісне партнерство з цими та іншими країнами, але у такий спосіб, що завжди захищатиме наші національні інтереси", - зазначив президент США.

У цьому зв'язку він навів приклад, що напередодні отримав телефонний дзвінок від президента РФ Володимира Путіна, "який подякував нашій країні за розвіддані, якими ЦРУ поділилося з ними, щодо планів терористів здійснити великий теракт у Санкт-Петербурзі".

За словами Трампа, росіяни змогли затримати цих терористів до того, як міг статися теракт – "без людських втрат, і це велика справа, і той шлях, який мав би працювати".

Він заявив, що, прийнявши нову стратегію, Америка продовжує "залишатися в грі" в міжнародній політиці та одержить перемогу. "Наша стратегія розвиватиме чотири життєво важливих національних інтереси", - наголосив президент США. Серед них він назвав захист країни, американського народу й американського способу життя; сприяння процвітанню Америки; збереження миру через силовий тиск; а також просування американського впливу.

"Сьогодні я запрошую кожного громадянина взяти особисту участь у нашій життєво важливій місії. Наша мета – разом зміцнити наші сім'ї, розбудувати наші громади, служити нашим громадянам та відзначати велич Америки як блискучий приклад для всього світу", - наголосив президент США.

Фото: Shawn Thew-Pool/Getty Images

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-