Призначення Качинського прем'єром Польщі

Призначення Качинського прем'єром Польщі "було б природним" - Дуда

Укрінформ
Призначення лідера правлячої у Польщі партії "Право і Справедливість" (PiS) Ярослава Качинського главою польського уряду було б цілком природним кроком.

Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда в ефірі телеканалу tvn24.

"На мою думку, це було б чимось природнім. Зрештою, так є в більшості країн", - заявив Дуда.

Утім, він додав, що це має бути рішенням парламентської більшості.

Дуда нагадав, що за польською Конституцією, президент визначає прем'єра і доручає йому місію формування уряду. Однак він зауважив, що не хоче вказувати правлячій коаліції, кого вони мають обирати на посаду прем’єра.

Водночас президент Польщі також підкреслив, що Беата Шидло на посаді глави уряду за два роки досягла значних успіхів і має високу підтримку у суспільстві.

Читайте також: Шидло вважає, що декларація “Східного партнерства” мала бути більш амбіційною

Як повідомлялося, нещодавно Шидло заявила про плани здійснити ротацію в уряді після двох років перебування при владі. Польські ЗМІ неофіційно інформували, що ймовірним є також і варіант, що Беату Шидло на посаді прем’єра замінить лідер PiS Качинський. Не виключається, що зміна в уряді стосуватиметься також і посади глави МЗС Польщі. Ротацію в уряді Польщі перенесли з листопада на грудень.

Партія PiS перемогла на парламентських виборах в Польщі в листопаді 2015 року. Наступні парламентські вибори відбудуться в Польщі восени 2019 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-