Уряд США розсекретив документи про вбивство Кеннеді, щоправда не всі

Уряд США розсекретив документи про вбивство Кеннеді, щоправда не всі

1528
Ukrinform
Білий дім, за розпорядженням президента Трампа, оприлюднив 2891 документ з розслідування про вбивство 35-го президента США Джона Кеннеді, які до цього часу перебували в архівах під грифом "Секретно".

Розсекречений перелік доступний на офіційному веб-сайті Державного архіву США, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Державний архів оприлюднює документи, які раніше були закритими відповідно до Закону щодо збору матеріалів про вбивство Джона Кеннеді. Переважна більшість архіву (88%) була відкрита та оприлюднена в 1990-х роках", - зазначається в супроводжуючому повідомленні.

Читайте також: Трамп дозволить розсекретити документи про вбивство Кеннеді

Розкриті зараз матеріали містять записи безпосередньо про підготовку та здійснення вбивства. Водночас, зазначається, що й на цей раз не всі документи були розсекречені – під грифом залишається ще близько 300 файлів з міркувань національної безпеки.

Представлені записи, як і очікувалося, описують раніше невідомі деталі, однак вони не вказують на щось нове, а лише доповнюють відому картину. Так, в одному з документів повідомляється, що менше ніж за два місяці до вбивства Кеннеді ЦРУ перехопило телефонну розмову Лі Харвея Освальда (вбивці президента) з офіцером КДБ, який перебував у російському посольстві в Мехіко. При цьому зазначається, що Освальд розмовляв з ним "ломаною російською".

Читайте також: Із документів про вбивство Кеннеді знімуть гриф "секретно" - вже завтра

У інших файлах Освальд називається "комуністичним агентом, який працював з (Фіделем – ред.) Кастро". При чому, епізодична інформація про його активність почала поступати американським правоохоронцям за кілька місяців до замаху на президента США.

Нагадаємо: замах на 35 президента США Джона Фіцджеральда Кеннеді стався 22 листопада 1963 року під час його перебування в місті Даллас. Він був смертельно поранений снайперською кулею, коли проїжджав однією з центральних вулиць у відкритому лімузині.

Термін дії секретності більшості матеріалів про вбивство Кеннеді завершився ще в 1990-х роках, однак тоді Конгрес США прийняв закон, який продовжив цей термін ще на 25 років. Зараз більша частина файлів, за розпорядженням президента Трампа, була оприлюднена з метою розсіяти конспірологічні теорії, пов'язані з подіями 1963 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>