Назарбаєв сказав, коли казахську мову переведуть на латинку

Назарбаєв сказав, коли казахську мову переведуть на латинку

778
Ukrinform
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив, що суспільство країни загалом підтримує запропонований проект переведення алфавіту казахської мови на латинську графіку.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

«Необхідно видати указ про затвердження запропонованого проекту алфавіту казахської мови на латинській графіці. Комісія завершила свою роботу. Останній варіант був опублікований. Є консенсус між ученими, мовознавцями, політиками, молоддю, представниками Асамблеї народу Казахстану (дорадчого органу при президенті – ред.)», – сказав він на зустрічі з керівниками своєї президентської адміністрації.

Читайте також: Казахстан віддаляється від Росії: переходить на латинку

При цьому, повідомила прес-служба президента Казахстану, він наголосив на важливості поетапного і системного переходу казахського алфавіту на латинську графіку.

Назарбаєв виступив за переведення казахської мови на латинку в квітні. Тоді він доручив схвалити єдиний стандарт казахського алфавіту латинкою до кінця цього року «з урахуванням побажань громадськості».

Тоді він заявляв також, що не йдеться про одномоментне переведення графіки – цей процес мають завершити до 2025 року.

Читайте також: Президентські вибори в Киргизстані: Москві – дуля, Києву - приклад

Перед тим Назарбаєв говорив про можливість переведення казахського алфавіту на латинську графіку ще 2012 року, але тоді до конкретних дій не дійшло.

Наразі з-посеред колишніх радянських тюркомовних республік тільки Казахстан і Киргизстан зберегли кирилицю. У Киргизстані президент Алмазбек Атамбаєв висловлював сумнів у можливості переходу на латинку. Після розпаду СРСР тюркомовні Азербайджан і Туркменистан перейшли на латинку відразу, Узбекистан користується латинкою і кирилицею радянських часів паралельно.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-