Суверенний фонд Норвегії перевищив 1 трлн доларів

Суверенний фонд Норвегії перевищив 1 трлн доларів

1079
Укрінформ
Обсяг суверенного фонду Норвегії перевищив 1 трильйон доларів, що фактично в два з половиною рази перевищує річний ВВП країни.

Про це передає Німецька хвиля.

Про рекордне досягнення у вівторок, 19 вересня, заявив Інгве Слінгстад, директор керуючого фондом банку Norges Bank Investment Management.

"Я не думаю, що хтось очікував, що фонд коли-небудь досягне 1 трильйона доларів, коли відбулася перша передача нафтових доходів у травні 1996 року", - наводить його слова агентство Reuters.

Читайте також: Правляча коаліція тримає лідерство на виборах у Норвегії

За даними агентства, обсяг в 1 трлн був досягнутий ще 12 вересня завдяки хорошому стану та зростання фондових ринків. Створений в 1998 році норвезький фонд є найбільшим у світі. Він інвестує кошти в придбання акцій і сьогодні володіє частками в 9000 компаній по всьому світу. Під його контролем перебуває 1,3 відсотка усіх випущених у світі акцій.

Основне завдання фонду - фінансування держави на випадок падіння прибутку від продажу нафти і газу, що приносить основний дохід бюджету Норвегії. Уряд країни має право витрачати три відсотки вартості фонду в рік. До бюджету 2017 року закладена квота в 2,8 відсотка.

У серпні повідомлялося, що нафтовий фонд Норвегії заробив для пенсіонерів $63 млрд.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-