Додон хоче в Кишиневі скликати Великі Національні збори

Додон хоче в Кишиневі скликати Великі Національні збори

Укрінформ
Президент Молдови Ігор Додон планує провести 24 вересня на головній площі молдавської столиці Великі Національні збори, під час яких обговорюватимуться питання розширення президентських повноважень.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Громадяни приїдуть до Кишинева на заклик президента, і це буде не протест, а Великі Національні збори. На них будуть прийняті конкретні рішення, а на підставі цих рішень будуть підписані відповідні президентські укази», - заявив Додон.

Президент Молдови планує обговорити з громадянами питання розширення президентських повноважень і надання йому права розпуску парламенту й оголошення дострокових парламентських виборів.

Читайте також: Прем'єр і спікер Молдови не хочуть розглядати визнання Рогозіна персоною нон грата

Крім цього, президент наполягає на скороченні кількості депутатів парламенту зі 101 до 71, а також на заміні в молдавських школах навчального предмету «Історія румун» на «Історію Молдови».

Великі Національні збори, в яких взяли участь майже 150 тисяч громадян, вперше відбулися  в Кишиневі влітку 1989 року. На них було прийнято рішення про проголошення незалежності Молдови, а румунська мова була оголошена державною мовою.

Після 1989 року нікому з молдавських політиків не вдавалося організувати такий масштабний захід.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-