Меркель наполягає, що рішення прийняти сотні тисяч біженців було правильним

Меркель наполягає, що рішення прийняти сотні тисяч біженців було правильним

755
Ukrinform
Канцлер ФРН Ангела Меркель продовжує вважати, що вчинила правильно, пустивши в країну восени 2015 року сотні тисяч біженців.

Свою позицію вона повторила журналістам у вівторок у Берліні, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Німеччині.

"Було правильним і важливим, що ми прийняли людей в цій виняткової ситуації", - заявила глава уряду.

Вона вважає, що сьогодні ситуація не така гостра, як у другій половині 2015 року, але проблема залишається важливою. Це взагалі "глобальний виклик, центральне завдання для всіх", зазначила політик. Завдання - знайти не короткострокове, а довгострокове легальне рішення припинення потоку нелегальних мігрантів і біженців, в тому числі шляхом поліпшення ситуації в країнах, звідки ці потоки йдуть.

На думку Меркель, не можна просто взяти і закритися, і робити вигляд, що нічого не відбувається. "Європейці зможуть лише тоді жити в достатку і безпеці, коли почнуть дивитися далі країв своєї миски і займатися своїми сусідами та їхнім економічним розвитком", - підкреслила канцлер.

При цьому вона вкотре поскаржилася, що деякі країни ЄС не бажають виявляти солідарність в питанні "справедливого розподілу" біженців.

Читайте також: Ващиковський про розподіл біженців: незрозуміло, як їх утримати у Польщі

Напередодні в Парижі Меркель заявила після зустрічі лідерів низки країн ЄС і Африки про те, що Німеччина готова надати крім обіцяних раніше 20 тисяч місць "людям важкої долі" із Сирії та Йорданії додатково місця для біженців із Лівії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>