Польща за три тижні декомунізує 943 вулиці

Польща за три тижні декомунізує 943 вулиці

Укрінформ
У Польщі до 2 вересня місцева влада має змінити назви вулиць та об'єктів, що пропагують, зокрема, комунізм.

Про це повідомляє «Польське радіо».

«Інститут національної пам'яті Польщі вибрав 943 вулиці по всій країні, що підлягають дії так званого закону про декомунізацію. До 2 вересня згідно з нещодавно ухваленими нормами органи місцевої влади мають час, аби самостійно внести зміни у назви вулиць, що пропагують тоталітарні устрої, зокрема комунізм», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, йдеться про закон від 1 квітня 2016 року про заборону пропаганди комунізму або іншого тоталітарного устрою у назвах будівель, споруд та об'єктів громадського призначення.

Читайте також: Мукачево: рішення про перейменування вулиць Шухевича й Бандери оскаржать - Москаль

«Досі ІНП видав 336 висновків, вказуючи 943 вулиці як такі, що підлягають дії закону. Органи місцевої влади, у випадку виникнення сумнівів, у будь-який момент можуть попросити Інститут національної пам'яті допомогти у перевірці назви вулиці», - повідомив у понеділок Інститут нацпам'яті.

ІНП нагадує, що якщо до 2 вересня цього року органи місцевої влади не змінять назви вулиць, тоді згідно із положеннями це будуть робити воєводи.

Згідно із законом «назви будівель, споруд та об'єктів громадського призначення, зокрема доріг, вулиць, мостів та площ, надані органами місцевої влади, не можуть увічнювати осіб, організації, події та дати, що символізують комунізм або інший тоталітарний устрій, а також в інший спосіб пропагувати такий устрій».

Законом передбачено, що «пропагандою комунізму вважаються також назви, що нагадують про осіб, організації, події або дати, що символізують репресивну, авторитарну та несуверенну систему влади у Польщі в 1944-1989 роках».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-