США призупинили військову допомогу для Молдови

США призупинили військову допомогу для Молдови

1675
Ukrinform
Сполучені Штати Америки тимчасово призупинили надання Молдові військової техніки та обладнання через не прийняття участі молдавських військовослужбовців у міжнародних навчаннях.

Інформацію про це підтвердив надзвичайний і повноважний посол США в Кишиневі Джеймс Петтіт під час відвідування військово-тренувальної бази в селі Бульбоака, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в РМ.

«Не йдеться про припинення фінансової допомоги з боку США. Ми взяли паузу в процесі надання обладнання для модернізації армії. На жаль, наскільки мені відомо, цього року Національна армія не брала участі у міжнародних навчаннях. Ми знаходимося в постійному діалозі з владою Республіки Молдова, і сподіваюся, що в майбутньому молдавські військовослужбовці братимуть участь у таких навчаннях», - зазначив дипломат.

Читайте також: Росія готує військові навчання в Придністров'ї потай від Молдови

Водночас Петтіт підкреслив, що «участь у міжнародних навчаннях є складовою вдосконалення бойових навичок представників Національної армії Молдови».

Раніше президент Молдови Ігор Додон заборонив представникам Національної армії брати участь у міжнародних військових навчаннях за межами країни.

Екс-міністр оборони Молдови Анатол Шалару, в свою чергу, заявив, що «через позицію президента США припиняють фінансування проектів з модернізації Національної армії».

Нині за фінансової допомоги США здійснюється модернізація інфраструктури військово-тренувальної бази в селі Бульбоака, де молдавських миротворців готують до участі в миротворчих операціях у різних країнах світу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-