Дадін подав скаргу до ЄСПЛ через "злив" путінському телеканалу відео з колонії

Дадін подав скаргу до ЄСПЛ через "злив" путінському телеканалу відео з колонії

921
Ukrinform
Російський громадський активіст Ільдар Дадін подав скаргу до Європейського суду з прав людини на передачу записів з камер відеоспостереження з карельської колонії російському телеканалу РЕН ТВ.

Про це повідомляє "Медіазона".

"Юрист Микола Зборошенко, який представляє інтереси Дадіна, уточнив, що вони домагаються визнання порушення російською владою права на повагу до приватного та сімейного життя і права на ефективний засіб правового захисту (статті 8 і 13 Європейської конвенції з прав людини)", - йдеться у повідомленні.

На думку заявника, який подав скаргу 7 серпня, влада незаконно передала третім особам записи з камер, встановлених у колонії. Телеканал РЕН ТВ використав записи з побиттям Дадіна в колонії для створення сюжетів. Громадська колегія зі скарг на пресу визнала їх пропагандою.

Читайте також: У Москві поліція відпустила Дадіна та ще десятьох активістів

У червні Замоскворецький районний суд Москви відхилив позов Дадіна до Федеральної служби виконання покарань, Слідчого комітету і Генеральної прокуратури. Крім того, Дадін вимагав стягнути 350 тисяч рублів компенсації за передавання відеозаписів ЗМІ без його згоди.

П'ять сюжетів РЕН ТВ про Дадіна Громадською колегією зі скарг на пресу Ради з прав людини при президентові РФ були визнані пропагандою. Експерти колегії встановили, що в репортажах порушені базові принципи журналістської етики про достовірність, надійність та неупередженість матеріалів.

Ільдар Дадін став першим у Росії засудженим за неодноразову участь в неузгоджених акціях. У грудні 2015 року суд засудив його до трьох років колонії загального режиму. У листопаді минулого року Дадін поскаржився на побиття в колонії. Вирок активісту скасував Верховний суд, рішення було переглянуте за вказівкою Конституційного суду. Дадін вийшов на волю 26 лютого.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-