Варшава очікує на оцінку Трампом дій Росії

Варшава очікує на оцінку Трампом дій Росії

Укрінформ
Польща очікує, що під час офіційної промови на площі Красінських у центрі Варшави президент США згадає, зокрема, про дії Росії, роль НАТО, а також перспективу дислокації американських військ на сході Європи.

Про це заявив глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський, інформує РАР

"Ващиковський, якого запитали про політичні очікування від виступу американського президента на площі Красінських у Варшаві сказав, що він розраховує на озвучення Трампом проблематики безпеки, польсько-американської співпраці у цій сфері, його ставлення до дій Росії, визначення перспективи перебування військ США у регіоні, а також ролі НАТО", - інформує РАР.

Глава МЗС Польщі додав, що непогано було б почути від Трампа про те, що американські військовослужбовці залишаться у Польщі доти, доки зберігатиметься загроза для регіональної безпеки.

Серед тем, які планує порушити польська влада у переговорах з Трампом є поглиблення співпраці оборонно-промислових комплексів двох країн й участі США у програмах модернізації польської армії, що сприяло б підписанню вигідних військових контрактів. Він уточнив, що йдеться, зокрема, про американські системи протиракетної оборони.

Як зазначив глава МЗС Польщі, однією з тем переговорів президентів Польщі та США Анджея Дуди і Трампа будуть, зокрема, російсько-білоруські навчання біля кордонів України під назвою "Захід-2017".

"З огляду на їх масштаби і ймовірний сценарій, це вимагатиме реакції з боку НАТО та США", - констатував Ващиковський.

Як повідомив глава МЗС Польщі, Трампа під час пленарних розмов з лідерами ініціативи "Трьох морів" (Балтика-Адріатика-Чорне море),  а також двосторонніх польсько-американських переговорів супроводжуватимуть глава Держдепартаменту Рекс Тіллерсон, радник президента США з питань національної безпеки США Герберт Макмастер, міністр фінансів США Стівен Мнучін, а також, можливо, один із найближчих радників Трампа, його зять Джаред Кушнер.

Читайте також: Трамп заявив, що допоможе Меркель успішно провести саміт G20

Як інформувало агентство, 5 липня Трамп прибуває до Варшави, де наступного дня зустрінеться з президентом Польщі Анджеєм Дудою, виголосить промову у центрі міста, а також зустрінеться з лідерами 12 країн — учасниками варшавського саміту "Трьох морів". Після цього, 7-8 липня він перебуватиме на саміті G20 у Гамбурзі.

Ініціатива "Трьох морів" - неформальна платформа співпраці 12 країн Центральної та південної Європи (Польща, Хорватія, Литва, Латвія, Естонія, Чехія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Румунія, Болгарія та Австрія). Основним пріоритетом її роботи є формування інфраструктурної та економічної єдності на вісі "Північ - Південь".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-