Арабські країни дали Катару 10 днів на виконання своїх вимог

Арабські країни дали Катару 10 днів на виконання своїх вимог

1391
Ukrinform
Арабські країни, які оголосили Катару ембарго, для його зняття і поновлення дипвідносин вимагають від Дохи розірвати зносини з Іраном, радикальними угрупованнями, закрити англомовний канал "Аль-Джазіра" і виплатити компенсацію.

Список вимог представники Кувейту передали Катару в ніч проти п'ятниці, 23 червня, повідомляє DW з посиланням на агентство AP.

"13 пунктів вимог передбачають, зокрема, що Катар має припинити усі зв'язки з "Братами мусульманами", "Аль-Каїдою", "Ісламською державою", "Хезболлою" та іншими радикальними групами і фінансувати терористичні організації. Крім того, Саудівська Аравія, Бахрейн, Об'єднані Арабські Емірати та Єгипет вимагають від Катару не визнавати своїми підданими підданих та громадян цих держав і видати тих, кого в цих країнах розшукують за тероризм", - йдеться у повідомленні.

Крім того, від Катару вимагають розірвати дипломатичні відносини з Іраном і вислати з країни всіх представників "Корпусу вартових Ісламської революції". Дозволяється зберегти лише ті торговельні відносини з Тегераном, які не суперечать американським санкціям.

Водночас від Катару вимагають також закрити англомовний канал "Аль-Джазіра" і виплатити невизначену суму компенсацій.

На виконання вимог Досі дали 10 днів, пишуть ЗМІ.

Як відомо, на початку червня Саудівська Аравія, ОАЕ, Єгипет, Ємен, Бахрейн, Лівія, Мальдівська Республіка і Республіка Маврикій розірвали дипломатичні відносини з Катаром. Окрім того, уряд Йорданії ухвалив рішення зменшити рівень свого дипломатичного представництва у Катарі.

Основна претензія цих країн - підтримка катарскою владою ісламських терористів, проти яких бореться коаліція держав під керівництвом США. Окремі країни розірвали й економічні відносини з Катаром.

У Досі назвали ці звинувачення безпідставними.

Кувейт виступає в ролі посередника між сторонами конфлікту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-