У Польщі за рік демонтують залишки комуністичних символів

У Польщі за рік демонтують залишки комуністичних символів

Укрінформ
Сейм Польщі у четвер прийняв поправки до закону про заборону пропагування комуністичних символів.

Змінами до закону передбачається усунення з публічного простору (вулиць, площ, парків тощо) символів комуністичного тоталітаризму, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Відповідні зміни передбачають усунення пам'ятників, обелісків, меморіальних таблиць, пам'ятних знаків, курганів, колон тощо, які прославляють тоталітарний комуністичний режим. Водночас, закон не стосуватиметься пам'ятників чи комуністичних символів, які не виставлені на показ у громадських місцях. Йдеться, зокрема, про кладовища, де поховані радянські солдати. Крім того, закон не розповсюджується на використання комуністичних символів в артистичній, освітній, науковій чи колекціонерській діяльності, тобто сферах, де не відбувається пропагування символів комуністичного тоталітаризму.

Рішення про усунення цих символів прийматимуть воєводи відповідних воєводств Польщі після позитивної згоди у кожному випадку з боку Інституту національної пам'яті Польщі.

Усі комуністичні символи, які підпадають під дію закону, має бути усунуто упродовж року від введення закону у дію. Кошти усунення символів тоталітаризму покриє держбюджет країни.

Закон вступає у силу через три місяці після його оприлюднення.

У Польщі за різними даними може бути навіть до 500 комуністичних символів, які підпадають під дію цього закону.

Торік, Інститут національної пам'яті Польщі виступив з ідеєю про створення музею під відкритим небом, до якого з усієї країни було б перевезено понад 200 пам’ятників вдячності Радянській армії.

Упродовж останніх років у різних місцях Польщі демонтовано кілька пам'ятників комуністичної епохи, зокрема радянських генералів. В усіх випадках це викликало гостру реакцію з боку МЗС Росії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-